Antoś wraca do domu z przedszkola cały podrapany na twarzy. Mama przestraszona pyta:
- Jasiu! Co się stało?!
- Dzisiaj było mało dzieci w przedszkolu.
- Dobrze, ale co to ma wspólnego z twoimi zadrapaniami?!
- Pani kazała nam ustawić się w kółko, złapać za rączki i tańczyć dookoła choinki.

Liczba przedszkoli w latach

W latach 2010/2011 w Polsce było 8808 przedszkoli. Liczba ta wzrasta od roku 2006, w którym to było tylko 7738 placówek. Jednak do ilości placówek w roku 1990 jeszcze dużo brakuje. Wówczas było aż 12308 placówek.

źródło: na podstawie danych z GUS

data ostatniej modyfikacji: 2012-08-29 10:45:43