5-letni Bartek wraca ze szkoły. Podjeżdża samochód. Kierowca opuszcza szybę i mówi:
- Wsiadaj do środka, dam Ci 10 zł i lizaka.
Kuba nie reaguje i przyspiesza kroku. Samochód powoli toczy się za nim. Znowu się zatrzymuje:
- No wsiadaj, dam Ci 20 zł, lizaka i chipsy.
Kuba ponownie kręci głową i przyspiesza kroku. Samochód powoli jedzie za nim:
- No nie bądź taki! Moja ostatnia oferta: 50 zł, chipsy i cola.
- Oj, nie tato. Kupiłeś Matiza, to naucz się z tym żyć.
- Proszę Pani, wie Pani gdzie mieszka moja babcia?
- Gdzie?
- Obok sąsiadki.
- A sąsiadka gdzie?
- Niedaleko mojej babci.

Liczba miejsc w przedszkolach w ostatnich latach

W ostatnich latach najmniej miejsc dla przedszkolaków było na przełomie lat 2004 i 2005. Było to 683 164 miejsc. Od roku 2005 liczba miejsc sukcesywnie wzrasta, a w ostatnich trzech latach przybywa ich coraz szybciej. Można to wytłumaczyć tym, że jesteśmy jeszcze daleko od średniej europejskiej.

źródło: na podstawie danych z GUS

data ostatniej modyfikacji: 2012-08-29 10:45:30