Antoś wraca do domu z przedszkola cały podrapany na twarzy. Mama przestraszona pyta:
- Jasiu! Co się stało?!
- Dzisiaj było mało dzieci w przedszkolu.
- Dobrze, ale co to ma wspólnego z twoimi zadrapaniami?!
- Pani kazała nam ustawić się w kółko, złapać za rączki i tańczyć dookoła choinki.
Pani w przedszkolu omawia temat wiosny. Zadaje dzieciom pytanie:
- Jakie są oznaki wiosny?
Na to Kuba odpowiada bez zastanowienia:
- Kaloryfery przestają grzać!!!

Liczba miejsc w przedszkolach w ostatnich latach

W ostatnich latach najmniej miejsc dla przedszkolaków było na przełomie lat 2004 i 2005. Było to 683 164 miejsc. Od roku 2005 liczba miejsc sukcesywnie wzrasta, a w ostatnich trzech latach przybywa ich coraz szybciej. Można to wytłumaczyć tym, że jesteśmy jeszcze daleko od średniej europejskiej.

źródło: na podstawie danych z GUS

data ostatniej modyfikacji: 2012-08-29 10:45:30