5-letni Bartek wraca ze szkoły. Podjeżdża samochód. Kierowca opuszcza szybę i mówi:
- Wsiadaj do środka, dam Ci 10 zł i lizaka.
Kuba nie reaguje i przyspiesza kroku. Samochód powoli toczy się za nim. Znowu się zatrzymuje:
- No wsiadaj, dam Ci 20 zł, lizaka i chipsy.
Kuba ponownie kręci głową i przyspiesza kroku. Samochód powoli jedzie za nim:
- No nie bądź taki! Moja ostatnia oferta: 50 zł, chipsy i cola.
- Oj, nie tato. Kupiłeś Matiza, to naucz się z tym żyć.
- Proszę Pani, wie Pani gdzie mieszka moja babcia?
- Gdzie?
- Obok sąsiadki.
- A sąsiadka gdzie?
- Niedaleko mojej babci.

Dzieci w wieku 3 lat objęte wychowaniem przedszkolnym

Liczba 3-latków objętych wychowaniem przedszkolnym zbliża się do 200 tys. Jest to już ok. 50% wszystkich dzieci w Polsce w tym wieku. Liczba dzieci w przedszkolach do ogólnej liczby dzieci wynosi już prawie 50% (współczynnik skolaryzacji). Od 2005 roku współczynnik ten wzrósł prawie dwukrotnie.

Współczynnik skolaryzacji

data ostatniej modyfikacji: 2012-08-29 11:42:40