Antoś wraca do domu z przedszkola cały podrapany na twarzy. Mama przestraszona pyta:
- Jasiu! Co się stało?!
- Dzisiaj było mało dzieci w przedszkolu.
- Dobrze, ale co to ma wspólnego z twoimi zadrapaniami?!
- Pani kazała nam ustawić się w kółko, złapać za rączki i tańczyć dookoła choinki.
Pani w przedszkolu omawia temat wiosny. Zadaje dzieciom pytanie:
- Jakie są oznaki wiosny?
Na to Kuba odpowiada bez zastanowienia:
- Kaloryfery przestają grzać!!!

Dzieci w wieku 6 lat w systemie oświaty

Sytuacja dzieci w wieku 6 lat jest trochę skomplikowana od momentu, kiedy to uzyskały możliwość rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej za zgodą rodziców i dyrektora szkoły. Dlatego ich liczba w przedszkolach systematycznie maleje a w szkołach podstawowych rośnie.

wsp__czynnik_skolaryzacji_dzieci_w_wieku_6_lat_w_systemie_o_wiaty.gif

Współczynnik skolaryzacji